19 grudnia na zajęciach technologii gastronomicznej uczniowie wspólnie zadbali o wigilijne potrawy. Dokładność, kunszt, a przede wszystkim smakowitość była na najwyższym poziomie. Uczniowie pokazali wysokie umiejętności, które doskonalili między innymi przed zbliżającym się szkolnym konkursem kulinarnym.

18 i 21 grudnia odbyły się wigilie klasowe. Na początku odśpiewaliśmy kolędy, a następnie pani dyrektor Iwona Chrzanowska-Drewa złożyła życzenia wszystkim uczniom i wychowawcom. Na koniec ksiądz Zbigniew Lorkowski przeczytał fragment Pisma Świętego i zasiedliśmy do wspólnego stołu.

W dniach 27-28.11.2018 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców. Pierwszy dzień zmagań rozegrał się w 2 grupach. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce w grupie - wygrywając z drużyną PZS nr 1 Rumia 13-8 oraz PZS nr 1 Wejherowo 9-8 tym samym wyeliminowaliśmy te drużyny z dalszych rozgrywek. Ulegliśmy jedynie drużynie PZS nr 4 w Wejherowie, która od początku była liderem i wygrała zawody. W ścisłym finale wystąpiły cztery najlepsze drużyny wyłonione po wcześniej rozegranych eliminacjach. Walczyliśmy do samego końca, każdy mecz był na 100 % możliwości. Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy 4 zespołem w powiecie Wejherowskim. W rywalizacji wzięło udział ponad 110 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, która obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. Wyniki I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie IV miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie VI miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie VII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi VIII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 30 listopada nasza aula zamieniła się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Przedstawiciele klas pierwszych wraz z wychowawcami przygotowali bogaty Katalog wróżb, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Było dużo śmiechu i radości, ale także skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Wszystko z przymrużeniem oka „przecież to tylko zabawa”, ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat.

W środę tj. 27 listopada 2018 roku w ramach projektu "Lekcje z ZUS" odbyła się Olimpiada wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w której wzięli udział uczniowie klasy 3A oraz cukiernicy z klasy 2F.
Najlepszy wynik uzyskała Agata Okarmus z klasy 2F. Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Karolem Bronk oraz wychowawcami Joanną Pallach, Joanną Aleksandrowską i Joanną Wittbrodt-Szulta zorganizował szkolne Andrzejki.