W czwartek 14 marca 2019 r. uczniowie klas I udali się wycieczkę edukacyjną do Gdańska. Na prelekcji multimedialnej z wykorzystaniem animacji i ilustracji uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym jest księżyc, czy można na nim zamieszkać, jak powstał księżyc oraz czy są planowane nowe wyprawy na księżyc. Autorem „Spotkań z Astronomią” i zarazem prelegentem był Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

15 marca podczas Targu Szkół uczniowie oraz nauczyciele: Iwona Sulkowska, Gabriela Szadkowska, Joanna Pallach, Joanna Żuk oraz Karol Bronk przedstawili ofertę naszej placówki uczniom z Zespołu Szkół w Szemudzie. Nasze stoisko cieszyło się największym zainteresowaniem młodzieży. Szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym uczniom: Joannie Pranschke, Joannie Uhlenberg, Edycie Renka, Paulinie Miotk, Oliwii Kowalewskiej, Magdalenie Kierznikiewicz, Sandrze Dosz, Markowi Magulskiemu, Agnieszce Meyer, Natalii Krauza, Weronice Kreft.

W dniu 13 marca 2019 r. klasa 1F kształcąca się w zawodzie kucharz oraz w zawodzie cukiernik uczestniczyła w targach spożywczo-gastronomicznych GASTREM w Hotelu River Style w Redzie.
Celem targów było zapoznanie uczestników ze sprzętem i urządzeniami stosowanymi w gastronomii. Prezentacje dotyczyły budowy, zastosowania oraz użytkowania sprzętu.
Zapoznając się z najnowszymi urządzeniami i sprzętem, uczniowie są na bieżąco z wiedza z zakresu wyposażenia zakładów gastronomicznych.
Wycieczkę dydaktyczna zorganizowały p. Urszula Kordynska oraz p. Maria Dębowska - Brózdowska.

Dnia 13 marca w naszej szkole uczniowie spotkali się z podróżnikiem Rafałem Słowikowskim, który opowiedział o podróży do Boliwii pt. "Z indianami Tsimane na ryby". Rafał jest współzałożycielem Klubu Wędkujących Globtroterów BAYAN-GOŁ, który z wędką i aparatem rusza w poszukiwaniu piękna świata i egzotycznych ryb. Plemię Tsimane zamieszkujące okolice rzeki Maniqui w Boliwii jest znane jako społeczność o najbardziej zdrowych sercach na Ziemi.

W zeszłym tygodniu odbył się I etap szkolnego konkursu historycznego „Piaśnica – nie zapomnieć”.
A oto wyniki:
1. Bartosz Szczodrowski (IIc) - 18 punktów.
2. Jacek Grabowski (IIc) - 17 punktów, Oktawia Siwko (IIe) - 17 punktów
3. Aleksandra Wróbel (IIa) -13 punktów, Klaudia Malinowska (IIa) - 13 punktów, Angelika Masacz (IIa) -13 punktów
Zwycięzcom gratulujemy!
II etap przygotowany wraz z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku odbędzie się 27 marca. 2 zespoły rywalizować będą w grze miejskiej o Piaśnicy.

W dniu 7 marca 2019 r. odbył się finał X edycji Konkursu  Wiedzy o Przedsiębiorczości zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Blisko 300 uczniów ze 30 średnich szkół Pomorza i Warmińsko-Mazurskiego rywalizowało w finale konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości.

Niepubliczną Szkołę Rzemiosła im. św. Józefa godnie reprezentował Jakub Rutkowski z 3d.

Uczniowie uczestniczyli również w wykładach: "Inspirujący lider - między teorią a praktyk"; "Kto może zostać przedsiębiorcą? – o predyspozycjach przedsiębiorczych i tym gdzie warto zaczynać pierwszy biznes?"