W środę 14 listopada 2018 r. w Naszej Szkole gościliśmy panią Annę Garstkę, która przeprowadziła zajęcia z klasą 1A i 1B w zakresie tematyki zakładania własnego salonu fryzjerskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z wnioskiem o wpis do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG-1),  zgłoszeniem do ubezpieczenia społecznego oraz z wymaganiami sanitarnymi, jakie musi spełniać każdy salon fryzjerski. Przyszli fryzjerzy musieli samodzielnie wykonać projekt rozmieszczenia pomieszczeń zakładu fryzjerskiego.

14 listopada 2018 r. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Wejherowie w ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Dzień z życia firmy”. Konkurs polegał na nakręceniu max. 5 minutowego filmu pokazującego jeden dzień z życia wybranej firmy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b i 2b w składzie: Alicja Cierocka, Maria Małaszycka i Wiktoria Kułakowska. Film pokazywał pracę zakładu fryzjerskiego "Justyna". Uczennice zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy!

We wtorek 13 listopada fryzjerki z klasy 3A i 3B udały się do Wejherowskiego Centrum Kultury na wystawę w ramach projektu "Oblicza Niepodległej". Uczniowie mogli włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Fryzjerki poszerzyły wiedzę związaną z okresem odbudowy państwowości polskiej po odzyskaniu niepodległości w kontekście regionalnym, w tym na temat zasłużonego burmistrza Teodora Bolduana.

W środę 24 października 2018 r. klasa 1a udała się do Gdyni na FestiwalNauki i Technologii E(x)plory. Fryzjerki wzięły udział w grze pt."Odczytaj wiadomość z przyszłości". Przy okazji dowiedzieliśmy się m.in. jak komputery zapisują i przetwarzają informacje. Do udziału w grze niezbędny okazał się smartphone’a z aplikacją do skanowania kodów QR. Następnie udaliśmy się na warsztat przeprowadzony przez mgr inż. Adama Zahler pt. "Przewodniki i izolatory". W trakcie warsztatów uczennice dowiedziały się jakie warunki muszą być spełnione, aby mógł popłynąć prąd elektryczny oraz czym się różnią przewodniki od izolatorów. Uczennice mogły w grupach zbadać przewodnictwo różnych substancji, w tym różnych rodzajów wody, a następnie zbudować własne ogniwa oraz połączyć je w jedną baterię.

07 listopada br. w Powiatowym Zespole Szkół  nr.3 w Wejherowie odbyły się finały powiatowe w tenisie stołowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów. Eliminacje zostały rozegrane w dwóch grupach. Każdy mecz był rozgrywany do dwóch wygranych stów. Pojedynki były bardzo zacięte i emocjonujące. Poziom zawodów był bardzo wysoki co potwierdziły osoby które oglądały całe widowisko. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie bardzo dobrze zaprezentowali się pokazując chęć do walki i zaangażowanie. Po wygraniu dwóch meczów w grupie awansowali do finałowej czwórki zawodów. Ostatecznie po zaciętym meczu z gospodarzami zawodów uczniowie Niepublicznej Szkoły Rzemiosła Krzysztof Ludwichowski i Michał Kloka zdobyli 3 miejsce.

Zawodnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.Opiekun Grzegorz Sawicki

W dniu 09.11.2018 klasa IG z wychowawcą Izabelą Mikołajewską i Michałem Czapińskim wyruszyła do parku trampolin na lekcję wychowania fizycznego.Park Trampolin JUMPCITY w Rumi to ponad 2000m2 trampolin. Olbrzymi basen z gąbkami, trampolina sportowa Super-Quad o powierzchni blisko 20m2, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami, arena do zbijaka, strefa gladiatorów i Ninja Box, czyli tor przeszkód nad basenem z gąbkami. Podczas lekcji ogólna sprawność ruchowa i koordynacja rozwijana była w wyjątkowy sposób. Uczniowie zostali zapoznani z innowacyjną formą aktywności fizycznej poprzez trening na trampolinach pod okiem trenerów wychowania fizycznego.Skakanie na trampolinach dało dużo radości. Dzięki indywidualnie skonstruowanemu programowi zajęć, lekcja WF na długo pozostanie w naszej pamięci.