Uczniowie NSR w Zakładach H+H Polska Sp. z o.o.

Oddział Reda

8 lstopada 2017 roku uczniowie klasy Ig (monter sieci instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz) uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Zakładu H+H Polska Sp. z o.o., znajdującego się w Redzie. Na polskim rynku firma jest obecna od marca 2005 roku. Przedsiębiorstwo H+H Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul Kupieckiej 6  należy do duńskiej Grupy H+H, która jest wiodącym producentem oraz dostawcą betonu komórkowego na rynku europejskim.

Produkcja betonu komórkowego prowadzona jest w sześciu zakładach: Warszawie, Puławach,  Gorzkowicach, Lidzbarku, Redzie oraz Żelisławicach.

Wizytę rozpoczęliśmy od krótkiego szkolenia BHP przeprowadzonego przez pracownika zakładu.

Zwiedzanie zakładu rozpoczęliśmy od hali wstępnej produkcji, w której magazynuje się oraz przygotowuje poszczególne komponenty materiałów. Uczniowie z ciekawością zapoznawali się z cyklem/etapami przygotowania odrębnych składników po sporządzanie gotowych modułów. W następnej kolejności udaliśmy się do zautomatyzowanej hali produkcyjnej, w której następowały poszczególne fazy odlewu wyrobu, poprzez wszystkie moduły obróbki, do gotowych elementów w tym wypadku bloczków betonu komórkowego.

W dalszej kolejności przedstawiciel zakładu zaprowadził nas do zakładowego laboratorium, gdzie w skrótowej formie zaprezentował nam specjalistyczne urządzenia do sprawdzania jakości i wytrzymałości badanych próbek gotowych wyrobów.

Podczas oprowadzania Pan technolog dzielił się swoją wiedzą oraz odpowiadał na przeróżne pytania uczniów.

W drodze powrotnej do biura przeszliśmy na magazyn wyrobów gotowych, gdzie technolog z determinacją wskazywał słuchaczom na ważne czynności, które należy brać pod uwagę podczas składowania elementów budowlanych. Dzięki uprzejmości osób oprowadzających nas po zakładzie uczniowie mogli przekonać się jak funkcjonuje nowoczesny, zautomatyzowany zakład produkujący drobne elementy budowlane.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim jej uczestnikom. Jak podkreślają uczniowie dzięki niej zdobyli nowe doświadczenia w dziedzinie bezpośrednio związanej z kierunkiem przygotowania zawodowego.

Serdecznie dziękujemy za tak gorące przyjęcie.

Uczniowie i opiekunowie NSR w Wejherowie

W dniach 2-6 października w auli naszej szkoły młodzież mogła zwiedzać wystawę Instytutu Pamięci Narodowej "Wejherowo w okresie okupacji niemieckiej". Podczas lekcji historii klasy Ic i Ie wzięły udział w warsztatach IPN poświęconych zbrodni w Piaśnicy. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu przygotowanego przez pracownika IPN w Gdańsku Daniela Sieczkowskiego a następnie zaangażowali się w pracę z tekstem źródłowym.

Koło historyczne podjęło współpracę z fundacją księdza profesora Włodzimierza Sedlaka. Projekt „Piaśnica – kultura miejsca” polega na organizacji cyklu 43 interdyscyplinarnych zdarzeń edukacyjno-kulturalnych łączących: historię, kulturę, malarstwo, muzykę, literaturę, film, teatr i performance, związanych z kulturą Piaśnicy oraz z warunkującą tę kulturę zbrodnią piaśnicką. Projekt został objęty honorowym patronatem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Realizowany jest przy dofinansowaniu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wejherowo i Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

2 października klasy IIa i IIc wraz z opiekunami Moniką Załuską i Karolem Bronk wzięły udział w warsztatach historyczno-patriotyczno-muzycznych, które poprowadził dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Tomasz Fopke.

4 października br. uczniowie klas IIa, IIb, IIc, IId oraz IIe wzięli udział w wycieczce, której głównym celem było poznanie historii oraz zwiedzenie bunkru "Ptasia Wola", z którego korzystali partyzanci pomorscy z Gryfa Pomorskiego  w czasie II wojny światowej. Nauczyciel historii Karol Bronk zapoznał młodzież z  historią zdrady i śmierci ukrywających się tam żołnierzy. Następnie uczniowie zwiedzieli ścieżkę przyrodniczą w  "Kaszubskim Parku Gigantów" w Stryszej Budzie. Mechanicy zaznajomili się m.in. z samochodami ze znanych filmów. Wydarzeniem kończącym eskapadę było integracyjne ognisko.

14 września klasy pierwsze odwiedziły groby osób pomordowanych w lasach piaśnickich w trakcie II wojny światowej. Przy ołtarzu piaśnickim nauczyciel historii Karol Bronk przeprowadził lekcję poświęconą tym tragicznym wydarzeniom. Następnie młodzież wraz z opiekunami udali się na integracyjne ognisko. Największa radość sprawiły uczniom zawody sportowe przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Grzegorza Sawickiego. Wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach.

Pracownicy Informacje dla uczniów i rodziców Koło historyczne
Koło Historyczne 2017/2018Koło Historyczne 2016/2017 Koło Historyczne 2015/2016 Koło Historyczne 2014/2015 Koło Historyczne 2013/2014
Egzamin zawodowy
Dla nauczyciela