W dniach 22-26 stycznia w auli uczniowie mogli zwiedzić wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Okupacja niemiecka na Kaszubach i Kociewiu w 1939r.” Na zaproszenie koła historycznego przybył do naszej szkoły przedstawiciel IPN w Gdańsku Daniel Sieczkowski i przeprowadził w z młodzieżą warsztaty dotyczące pierwszego okresu II wojny światowej.

18 stycznia uczniowie naszej szkoły - Marcelina Michta, Justyna Konkol oraz Karol Patelczyk pod opieką p.Miroslawy Gaca brali udział w VIII Konkursie Fryzjerskim "O złotą szpilkę fryzjerską w Kartuzach pod hasłem "Weneckie inspiracje karnawałowe ". Prace uczestników oceniało jury zawodowo związane z fryzjerstwem i stylizacją wizerunku. Marcelina Michta z kl.II a wywalczyła 2.miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Samorząd uczniowski klas II i III wraz opiekunem Karolem Bronk oraz Anną Szymczyk zorganizowali akcję pomocy czworonogom ze schroniska w Dąbrówce. Za zebrane koce i jedzenie dla psów i kotów otrzymaliśmy wielkie dziękuję.

Uczniowie z koła historycznego znaleźli w książce „Gry miejskie w działalności edukacyjnej archiwów” (str.33) wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Publikacja ukazała się w wersji papierowej, jak i elektronicznej po adresem: http://edukacjaarchiwalna.pl/wp-content/uploads/2016/02/GRY_MIEJSKIE-.pdf

15 grudnia uczniowie klasy IIf wraz ze swoim wychowawcą Karolem Bronk odwiedzili Urząd Miejski w Wejherowie, aby uczestniczyć w lekcji historii o naszym mieście w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W Sali Historycznej obejrzeli m.in. multimedialny gabinet Teodora Bolduana, burmistrza Wejherowa w latach 1934-39, warsztat stolarski, Bank Polski z zabytkową już kasą pancerną, zakład zegarmistrzowski, zakład fryzjerski „Rococo”, który powstał w Wejherowie w 1927 r., a jego właścicielem był Jakub Hildebrandt.

XIV międzyszkolny konkurs gastronomiczny w ZSP nr 3
W dniu 07.12.2017r. odbył się XIV międzyszkolny konkurs gastronomiczny pt.„Kaczka na świątecznym stole ”.        W konkursie wzięło udział pięć szkół: Władysławowo , Puck ,Rumia, Wejherowo   oraz nasza szkoła.  Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Michał Woźniak z klasy I g oraz Dawid Gryka z III e. Naszemu uczniowi Michałowi Woźniak udało się wywalczyć III miejsce za danie " Pierś z kaczki w przyprawach korzennych , kopytka, czerwona kapusta" . GRATULUJEMY !!

Pracownicy Informacje dla uczniów i rodziców Koło historyczne
Koło Historyczne 2017/2018Koło Historyczne 2016/2017 Koło Historyczne 2015/2016 Koło Historyczne 2014/2015 Koło Historyczne 2013/2014
Egzamin zawodowy
Dla nauczyciela