14 września klasy pierwsze odwiedziły groby osób pomordowanych w lasach piaśnickich w trakcie II wojny światowej. Przy ołtarzu piaśnickim nauczyciel historii Karol Bronk przeprowadził lekcję poświęconą tym tragicznym wydarzeniom. Następnie młodzież wraz z opiekunami udali się na integracyjne ognisko. Największa radość sprawiły uczniom zawody sportowe przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Grzegorza Sawickiego. Wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach.

12 września, jak co roku, uczniowie kształcący się w zawodzie stolarz mieli możliwość odwiedzić Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema. Dzięki zaangażowaniu Zarządu Cechu w proces edukacyjny naszych uczniów uczestnicy nie ponieśli kosztów za autokar, a bilety wstępu zafundowała nam zaprzyjaźniona firma FANUM. Uczniowie z klas II i III C mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi obrabiarkami i narzędziami. Równolegle odbywały się targi FURNICA - Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli oraz SOFAB - Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych. Uczniowie poza zdobytą wiedzą i materiałami brali udział w konkursie wbijania gwoździ. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie, wróciliśmy późno, ale nikt nie żałował, że wziął udział w największych targach drzewnych w Polsce.

8 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Karolem Bronk uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających bitwę z niemieckiem najeźdzcą we wrześniu 1939r. Pod Białą zginęło 24 żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców broniących naszego miasta. W uroczystości, zorganizowanej przez Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło, uczestniczył m.in. jedyny żyjący uczestnik tych walk, żołnierz 1 Pułku – kpt. w st. spocz. Aleksander Pawelec. Po Apelu Pamięci odbyła się msza święta.

Pracownicy Informacje dla uczniów i rodziców Koło historyczne
Egzamin zawodowy