Instytut Pamięci Narodowej przekazał w nasze ręce dwie nowe publikacje Muzeum Piaśnickiego: „Las Piaśnicki. Fabularyzowany komiks historyczny” oraz „Villa Musica. Dzieje gniazda rodziny Panków w zarysie”. Zostaliśmy nagrodzeni za systematyczną działalność w kwestii zachowania pamięci o tragicznych mordach na inteligencji polskiej w Piaśnicy. Od kilku lat koło historyczne i uczniowie naszej szkoły biorą udział w uroczystościach piaśnickich, konkursie o Piaśnicy we współpracy zIPN, tworzą przedstawienia o tej zbrodni oraz zapraszają przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej na warsztaty dotyczące lokalnej historii.

Z inicjatywy koła historycznego klasy pierwsze odwiedziły Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Pracownik muzeum pan Roman Drzeżdżon opowiedział młodzieży o historii Kaszub, przedstawił sylwetki regionalnych pisarzy oraz wyjaśnił tajemnice tkwiące w lokalnych legendach. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość języka kaszubskiego. Poznali również historię rodów, które władały miastem, a na koniec odśpiewali piosenkę po kaszubsku.

Koło historyczne zorganizowało lekcje poświęconą bohaterskim lotnikom z Dywizjonu 303. Na zaproszenie koła przybyła do naszej placówki i przeprowadziła ciekawy wykład pani Agnieszka Wszałek z IPN w Gdańsku. Na koniec uczniowie rywalizowali między sobą na planszach gry "Dywizjon 303".

Z inicjatywy koła historycznego wszystkie klasy I uczestniczyły w wycieczce do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Młodzież zapoznała się z historią niezależnego od władz ruchu robotniczego w Polsce w okresie PRL. Dowiedzieli się również o kulisach wyjścia naszego kraju z systemu "realnego socjalizmu". Na koniec złożyli wyrazy podziękowania wszystkim ludziom, którzy walczyli o demokrację.

Na zaproszenie koła naszą szkołę odwiedziła pani Agnieszka Wszałek pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Nasz gość przygotował ciekawą lekcję o masowym mordzie na polskiej inteligencji w Piaśnicy.

Młodzież z koła historycznego: Olaf Szmelter, Adrian Kaszuba, Tomasz Szweda, Maciej Żywicki, Paulina Langa, Angelika Srok, Michał Borkowski przygotowali przedstawienie na temat mordów w lesie piaśnickim. Natomiast uczniowie z koła muzycznego: Agata Jankowska, Patrycja Kas oraz Natalia Lademann zaśpiewały piosenkę "Jeszcze się spotkamy".