Koło historyczne 2018/2019

Wraz z nastaniem wiosny uczniowie ponownie zaczęli sprzątać groby Wielkich Wejherowian m.in. księdza Edmunda Roszczynialskiego oraz Walentego Dąbrowskiego.

W zeszłym tygodniu odbył się I etap szkolnego konkursu historycznego „Piaśnica – nie zapomnieć”.

A oto wyniki:

1. Bartosz Szczodrowski (IIc) - 18 punktów.

2. Jacek Grabowski (IIc) - 17 punktów, Oktawia Siwko (IIe) - 17 punktów

3. Aleksandra Wróbel (IIa) -13 punktów, Klaudia Malinowska (IIa) - 13 punktów, Angelika Masacz (IIa) -13 punktów

Zwycięzcom gratulujemy!

II etap przygotowany wraz z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku odbędzie się 27 marca. 2 zespoły rywalizować będą w grze miejskiej o Piaśnicy.

Uczniowie z koła historycznego oraz muzycznego przygotowali uroczyste przedstawienie z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

W naszej szkole gościmy wystawę Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku dotyczącą Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski. Koło historyczne przygotowało z tej okazji specjalną lekcję historii.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości na lekcji historii odbyły się specjalne zajęcia upamiętniające tamte wydarzenia.