Koło historyczne 2018/2019

Młodzież przygotowała specjalną lekcję historii o postaciach bardzo ważnych dla Wejherowa Teodorze Bolduanie i s.Alicji Kotowskiej.

Od 3 do 10 października uczniowie mogli zwiedzić wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Okupacja niemiecka na Kaszubach i Kociewiu w 1939r.” Na zaproszenie koła historycznego przybył do naszej szkoły przedstawiciel IPN w Gdańsku Daniel Sieczkowski i przeprowadził w z młodzieżą warsztaty dotyczące pierwszego okresu II wojny światowej.

Koło historyczne zorganizowało wycieczkę do Wejherowskiego Centrum Kultury. Młodzież obejrzała najnowsze dzieło Filipa Bajona „Kamerdyner”. Film opowiada historię losów Polaków, Niemców oraz Kaszubów na przestrzeni 40 lat.

Młodzież z koła historycznego sprzątała groby ks. Edmunda Roszczynialskiego, ks.Walentego Dąbrowskiego oraz pomnik ku czci 6 więźniów politycznych zamordowanych przez Niemców na dzień przed wyzwoleniem Wejherowa.

14 września klasy pierwsze uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii w Piaśnicy. Przy piaśnickim ołtarzu ksiądz Rafał Smoła przybliżył młodzieży tragiczne wydarzenia z II wojny światowej. Uczniowie otrzymali książkę „Pragnę żyć i umierać dla Chrystusa. Błogosławiona s.Alicja Kotowska CR” autorstwa S.M. Renaty Kowalskiej.