Koło historyczne 2018/2019

Uczniowie z koła historycznego oraz muzycznego przygotowali uroczyste przedstawienie z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości na lekcji historii odbyły się specjalne zajęcia upamiętniające tamte wydarzenia.

Młodzież przygotowała specjalną lekcję historii o postaciach bardzo ważnych dla Wejherowa Teodorze Bolduanie i s.Alicji Kotowskiej.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości młodzież stworzyła gazetkę przypominającą najważniejsze postacie z tego okresu.

Od 3 do 10 października uczniowie mogli zwiedzić wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Okupacja niemiecka na Kaszubach i Kociewiu w 1939r.” Na zaproszenie koła historycznego przybył do naszej szkoły przedstawiciel IPN w Gdańsku Daniel Sieczkowski i przeprowadził w z młodzieżą warsztaty dotyczące pierwszego okresu II wojny światowej.